עמוד הבית בלוג ההבדלים בין קידוח לניסור בטון
ההבדלים בין קידוח לניסור בטון
שתף
18 מאי 2021

בטון הוא אחד החומרים החזקים שתמצאו סביבכם, כך שברור מדוע עבודות שונות הנוגעות אליו דורשות את ה"כלים הכבדים". ברמה הכללית יש לבצע אבחנה בין קידוח בטון לבין ניסור בטון, כל אחד בעל יתרונות משלו שהופכים אותו למתאים במצבים מסוימים. אז מה עדיף, ובאילו מצבים? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.

אופן הביצוע

קידוחי בטון וניסורי בטון כוללים כמה נקודות דמיון, אבל גם נבדלים ביניהם בפרמטרים שונים. נקודת ההתחלה היא הציוד המשמש לצורך השלמת המשימה. קידוח בטון, כפי שניתן להסיק משמו, נעשה באמצעות מקדח ייעודי. בקצהו של המקדח כוס עגולה, שבשיטה המתקדמת ביותר לביצוע הקידוח כוללת שבבי יהלום. המחשבה ברורה: יהלום נחשב לחומר החזק ביותר בטבע, ואולי אפילו לחומר היחידי שיכול לבצע בצורה מספקת את הקידוח בבטון החזק. לכן באמצעות הקידוח ניתן ליצור חורים בגדלים שונים בבטון, על פי גודל ראש היהלום ומאפיינים נוספים.

ניסור בטון, לעומת זאת, דורש שימוש במסור – בין אם מסוך חיתוך ובין אם מסור הכולל גם כן בקצהו יהלום. ניתן לבצע בדרך זו ניסור של הבטון לכדי חתיכות קטנות ויצירת קווים ישרים. גם במקרה הזה, מומלץ מאוד לבחור בשיטת היהלום הנחשבת לחזקה, למדויקת ולבטוחה יותר לביצוע.

יש לציין שהטכניקה הכללית של המלאכה דומה באופן יחסי בין שתי השיטות האלה. את הניסור והקידוח מבצעים לרוב אותם בעלי המקצוע, אם כי הציוד כאמור שונה. במילים אחרות: אם אתם פונים לחברה מסוימת בשדה המשחק הנמנית על השורה הראשונה בישראל בתחום, סבירות גבוהה שהיא תוכל להציע פתרונות מכל הסוגים.

המטרה היא שקובעת

לאחר שמבינים כיצד פועלת כל אחת מהשיטות, עולה בוודאי השאלה מתי כדאי להשתמש בכל אחת מהן. ברור שהמאפיינים הנקודתיים של עבודה ספציפית עשויים להשפיע על ההחלטה, אם כי יש כמה כללי אצבע. בדרך כלל כאשר נרצה לבצע עבודות הדורשות קווים ישרים, דוגמת קווים הדרושים לצורך התקנת דלת או חלון, נבחר בניסור בטון. במקרה בו דרושים קווים מעוגלים, כמו למשל כשיש צורך בהכנת פתח ייעודי למרזב, הבחירה המקובלת תהיה קידוחי בטון.

כך או כך, ישנם מצבים רבים בהם כל אחת מהשיטות האלה יכולה להיכנס לתמונה. עבודות הבטון מאפשרות ביצוע מגוון רחב של עבודות, ובין השאר יצירת פתחים בבטון, הפרדת מבנים או הריסתם, התקנת גרמי מדרגות, פירוק מקלטים או חדרי ממ"ד, ניסור משטחים, פירוק תקרות – והרשימה עוד ארוכה.

אז איך מתחילים?

בדיוק מהסיבות האלה חשוב לפנות לחברה מקצועית ומנוסה, המחזיקה בכל הציוד הנדרש בתחום. בדרך זו אנשיה יוכלו להבין את מאפייני המשימה הנדרשת (לעיתים לאחר ביקור ישיר במקום), להעניק את הייעוץ הראשוני ולהתאים את הפתרון לצרכי הלקוחות. כמובן שגם התקציב משחק כאן תפקיד, אם כי קשה לקבוע מראש מה יהיה המחיר של כל אחת מהשיטות.

phone חייגו עכשיו whatsapp וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ