עמוד הבית בלוג מה עושים במקרה של פיצוץ בצנרת בעקבות ניסור בטון?
מה עושים במקרה של פיצוץ בצנרת בעקבות ניסור בטון?
שתף
04 יול 2021

עבודות בנייה, בין אם אלו עבודות שיפוץ בית או בניין או אולי בנייה של מבנה חדש לגמרי, כוללות לא אחת גם עבודות של ניסור וקידוח בטון. מדובר בעבודות מורכבות עם כלים כבדים, עבודות הדורשות מיומנות רבה, רמת מקצועיות גבוהה ואת כל הציוד הנדרש כדי ליהנות מתוצאות בהתאמה מלאה.

עבודות אלו, אם לא מתבצעות כהלכה, יכולות לגרום לנזקים חמורים, לרבות פיצוץ בצנרת ונזקי מים שונים, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בשטח בתצורת זרמי מים חזקים שמתפרצים ישירות אל המבנה. כאשר הכמויות קטנות והנזק מזערי, אפשר לשלוט בכך. אך לעיתים, העניינים יוצאים משליטה וקשה מאד לעצור את המים. כאן כבר מדובר בנזק חמור, המעיד לעיתים על פיצוץ בצנרת. 

לתקן במהרה את התקלה ולמנוע נזקים חמורים אפשריים

תיקון פיצוץ בצנרת על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים חשוב שייעשה כבר עם גילוי התקלה. מים, שיוצאים מכלל שליטה, יכולים לגרום לנזקים חמורים ומורכבים מאד, שתיקונם עשוי לעלות אלפי שקלים. מסיבה זו ישנה חשיבות רבה מאד גם בפנייה אל חברה עם ניסיון ומוניטין, המתמחה בעבודות ניסור וקידוח בטון, על מנת לבצע את העבודה בשטח בצורה הזהירה והמדויקת ביותר, ולהימנע ככל שניתן מפגיעה בצנרת עצמה. חברה כזו תוכל לבצע את העבודה בשטח באופן הנכון ותיעזר בכל הציוד המקצועי והמתקדם שברשותה, שיעזור לה לצמצם נזקים ולקחת את הסיכונים המינימליים הנדרשים. 

אך מה קורה כשאכן הצנרת נפגעת? אם כן, פיצוץ של צנרת כתוצאה מעבודות ניסור בטון היא תקלה חמורה. בפועל, אמנם, נראה בשלבים הראשונים רטיבות שמתפשטת וגם מים עם ריחות לא נעימים, מה שעשוי אולי להיות פגם אסתטי קטן ומזערי. אך, בהמשך, כשהעניין מתפשט הנזקים הופכים לחמורים בהרבה, ולצד המים שזורמים חופשי מתפתחים כתמי עובש, מתפתח טחב וגם עשויה להתפתח קורוזיה, שכולנו מכירים היטב את הנזקים שהיא מביאה אתה.

כל אלה יכולים לגרום לבעיות קשות מאד ביסודות המבנה, מה שמצריך, מצדו של האינסטלטור המציע שירותי תיקון פיצוץ בצנרת במקרה זה, את שאיבת המים וייבוש המבנה באופן יסודי. שאיבת המים בשל הפיצוץ בצנרת מאפשרת להחזיר את המבנה למצבו הקודם, התקין, ולטפל באופן ישיר במפגע עצמו. בשל הפיצוץ יצטרך בעל המקצוע להחליף את הצנרת הקיימת בצנרת חדשה כדי לאפשר זרימה תקינה של מים ללא בעיה. 

חשוב לדעת

בנייה של בית ועבודות בנייה באופן כללי יכולות להיות אתגר של ממש. תקלות יכולות לצוץ בכל רגע והסוד הוא לזהותן וחשוב מכך – להימנע מהן ככל שניתן. ביצוע העבודה, ובייחוד עבודת ניסור הבטון במבנה, על ידי חברה מקצועית המכירה היטב את התחום וסיוע של אינסטלטור במידה ונגרם פיצוץ בצנרת היא הדרך הנכונה להתמודד עם כל בעיה וכל תקלה. 

phone חייגו עכשיו whatsapp וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ