עמוד הבית בלוג מה כדאי – שבירת קיר או ניסור בטון?
מה כדאי – שבירת קיר או ניסור בטון?
שתף
07 יונ 2021

משפצים את הבית? צריכים לשבור קירות בטון? הגעתם למקום הנכון. אז מה כדאי לבצע, שבירת קיר או ניסור בטון? כל התשובות לפניכם.

איך שוברים קיר בטון?

שבירת קיר בטון היא פעולה אגרסיבית למדי המתבצעת באמצעות כלי מיוחד שנקרא פטישון. מדובר בכלי בעל עוצמה אדירה שפשוט יוצר סדקים בבטון ושובר אותו תוך שהוא נותן מכות רבות עוצמה על הקיר. לאחר מספר מכות פטישון חזקות קיר הבטון פשוט יכנס ויקרוס אל תוך עצמו.

ברוב המקרים, משתמשים בפטישון כאשר שצריכים לבצע עבודה מסיבית ולא שואפים להגיע לתוצאות מדויקות מידי, העיקר שהקיר ישבר ושלא ישאר ממנו זכר, בניגוד לטכניקות אחרות שמאפשרות עבודה מדויקת יותר, כמו ניסור גדר בטון או ניסור דלת בטון.

איך מנסרים קיר בטון?

ניסור קיר או ניסור תקרת בטון היא עבודה מורכבת המתבצעת באמצעות מסור יהלום מיוחד שמבצע ניסור מדויק לפי סימונים ומידות. מסור היהלום הוא הכלי היחיד שמסוגל לחרוץ את הבטון ופשוט לנסר אותו מהשורש באופן שכזה.

מכיוון שהבטון הוא חומר חזק במיוחד, המסור שעליו אנו מדברים מצופה ביהלום, שהוא למעשה החומר החזק ביותר בעולם והיחיד שיכול לחדור את הבטון. את ניסור הבטון תצטרכו להזמין כאשר תרצו לפתוח פתח חדש לדלת, חלון או כל אלמנט אחר שדורש חיתוך מדויק.

אגב, בניגוד לשבירת קיר באמצעות פטישון, עבודת ניסור הבטון יכולה להתבצע באמצעות שלט רחוק ובעל המקצוע לא חייב לאחוז בכלי עצמו על מנת לבצע את העבודה, יתרון משמעותי במיוחד עבור בעלי המקצוע שמבצעים את הפרויקט.

שבירת קיר או ניסור בטון – מה כדאי?

במידה ואתם צריכים לבצע ניסור מדויק לפי מידות בבטון, ניסור הבטון היא השיטה המומלצת עבורכם. בניגוד לשבירת קיר הבטון, באמצעות ניסור הבטון מגיעים לתוצאות מדויקות ונקיות במיוחד.

בנוסף, בניגוד לשבירת בטון באמצעות פטישון שנחשבת לעבודה רועשת מאד, ניסור הבטון מתבצע באופן שקט יחסית. בנוסף, הוא אינו גורם לנזקים למבנה, כך שאתם יכולים להיות רגועים כשאתם מזמינים את העבודה.

כמו כן, מכיוון שניסור הבטון היא עבודה מדויקת שמתבצעת באמצעות מסור יהלום מיוחד, העבודה הזו גורמת פחות לכלוך בבית באופן משמעותי ביחס לשבירת קיר באמצעות פטישון. אל תקלו ראש ביתרון הזה, מכיוון שההתמודדות עם הפסולת בפרויקט כזה היא לא פשוטה.

בנוסף, מכיוון ששבירת קיר הבטון היא עבודה אגרסיבית היא נחשבת גם לפחות בטוחה. מעבר לזעזוע שהיא יכולה לגרום למבנה שלכם, היא עשויה לפגוע גם בבעלי המקצוע שעוסקים בעבודה, זאת בניגוד לניסור הבטון המבוקר והמדויק.

חשוב לציין – טכניקת ניסור הבטון היא טכניקה מתקדמת ביותר המאפשרת לבעל המקצוע לבצע עבודה מהירה ביותר. לכן, במידה ואתם מבצעים שיפוץ כולל בבית והפרויקט שלכם מוגבל בזמן מכיוון שיש לכם תאריך כניסה לבית, מומלץ כמובן לבחור בטכניקת ניסור הבטון.

phone חייגו עכשיו whatsapp וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ