עמוד הבית הריסת מבנים

הריסת מבנים

בעלים של מבנה ישן שלא הוגדר כ"מבנה לשימור"? זקוקים לשירותי הריסת מבנים? הגעתם למקום הנכון.

אנחנו נסביר מה כולל תהליך של הריסת מבנים, מה השירות שלנו כולל וגם, למה כדאי לכם לבחור בנו? כל התשובות לפניכם.

מה זה הריסת מבנים?

הריסת מבנים אינה תהליך פשוט. קיימים שני סוגים של הריסת מבנים. האחד, הריסה טוטאלית של מבנה, עד היסוד. לא נשאר מהבניין זכר מלבד ההריסות אותן מפנים לאחר סיום העבודה. סוג נוסף של הריסת מבנה היא הריסה מבוקרת של חלק מהמבנה.

לא משנה באיזה סוג הריסה מדובר, זוהי פעולה הנדסית המחייבת אישורים והיתרים מהרשות המקומית לפני הביצוע שלה. הריסת מבנה חיבת להיעשות בתיאום מלא ומראש עם מהנדס בניה שיפקח על תהליך ההריסה מתחילתו ועד סופו.

הריסת מבנים נועדה לצמיחה התיישבותית וחידושים אדריכליים. לרוב במקום מבנה ישן יוקם בניין חדש שיעודד ויניע תהליך של התחדשות עירונית ואזורית.

שיטות נפוצות להריסת מבנים 

קיימות 3 שיטות מרכזיות להריסת מבנים. השיטה הראשונה, הנחשבת ליעילה ביותר העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, היא ניסור בטון ביהלום.

טכנולוגיה זו מאפשרת ביצוע מדויק ואיכותי וזו אחת השיטות המומלצות ביותר להריסה ופירוק של מבנים.

הניסור ביהלום מאפשר הריסה מבוקרת על-ידי הריסת חלקים ספציפיים וקטנים והיא נחשבת לשיטה בטוחה ומועדפת בהרבה מקרים בשל הדיוק ורמת הבטיחות שהיא מאפשרת. 

שיטה נוספת להריסת מבנה היא שימוש בציוד מכני הנדסי, צמ"ה.

מדובר בציוד גדול וחזק שבזכות גודלו ועוצמתו יכול להרוס מבנה. הכלים בנפוצים ביותר למטרה זו הם טרקטור או כדור הריסה. הריסה כזו, לעומת ניסור ביהלום אינה בררנית והורסת הכל באגרסיביות רבה. זו שיטה מתאימה להריסה שצריכה להיעשות בעוצמה ובמהירות, ללא התמקדות ספציפית. 

השיטה השלישית להריסת מבנים היא באמצעות פיצוץ. שיטה זו פחות נפוצה מהשתיים הראשונות בגלל עלותה הגבוהה והסכנה הכרוכה בה. 

מחירים של הריסת מבנים 

עלויות של הריסת מבנים משתנות בהתאם לפרמטרים שונים. כגון גודל המבנה שיש להרוס, סוג המבנה, כמות הפסולת וסוג הפסולת וטכניקת ההריסה או הפירוק הנדרשים. 

הריסת בית פרטי או מבנה, כולל פינוי החל מ-95 ₪ למ"ר.
הריסת מבנה תעשייתי החל מ-110 ₪ למ"ר. 
הריסת מבנה חלקי החל מ-185 ₪ למ"ר. 
הריסת מבנה מסוכן החל מ-200 ₪ 
הריסת מבנה קיים, כולל פינוי 200-300 ₪ למ"ר. 
הריסת מבנה מבטון דרוך – הריסה מבוקרת 250-350 ₪ למ"ר. 
הריסת מבנה באמצעות ציוד מכני 250-350 ₪ למ"ר. 

מה חשוב להכין לקראת הריסת מבנה? 

כדי לבצע את פעולת ההריסה כמו שצריך, יש כמה פעולות מקדימות שצריך לעשות. ראשית, פינוי יסודי של תכולת המבנה המיועד להריסה. לפני ביצוע ההריסה יש לנתק את המבנה מתשתיות שונות כגון חשמל, גז, ביוב, מים ועוד. 

בנוסף, יש לגדר את כל השטח כדי למנוע כניסתם של אנשים בעת ההריסה. נדרש לנקוט באמצעי בטיחות מקסימאליים ולהזמין מהנדס שיפקח על פעולת ההריסה, עד להריסתו המוחלטת של המבנה. 

באיזו שיטה הכי מומלץ להרוס מבנה 

השיטה הכי מומלצת תלויה בגודל המבנה, הסוג שלו, תנאי השטח ומיקומו וצרכי הלקוח. ניסור יהלום היא  השיטה המומלצת להריסה ופירוק של מבנים קטנים עד בינוניים או כאשר נדרשת עבודה סלקטיבית, תוך שמירה מרבית על שאר חלקי המבנה. בהריסת מבנים בניסור בטון נעזרים בכלי צמ"ה לפינוי הפסולת. 

הריסת מבנה עם ציוד מכני הנדסי כוללת טרקטורים, כדורי הריסה וזרועות מכאניות אשר שוברות את הבטון וחותכות את הברזלים והפלד באמצעות לחץ הידראולי. הריסת מבנים על-ידי צמ"ה היא לא בררנית אך היא מאוד יעיל להריסה טוטאלית של מבנה, אך באופן כזה שאינו גורם נזק למבנים אחרים בסביבתו. לכן אין חשש ליישם שיטה זו בשטחים עירוניים צפופים או אזורי תעשייה. 

תכנון וביצוע הריסת מבנה – כך תעשו את זה נכון 

הריסה מבנה נחשבת לפעולת בניה מבחינת היבטיה ההנדסיים והחוקתיים. פעולת הריסה של מבנה  מחייבת הוצאת היתרי בניה מהרשות המקומית ובתכנון יסודי של ההריסה על-ידי מהנדס בניין. 

במבנים מורכבים וגדולים מכין צוות המהנדסים תכנית הריסה בה מפורט סדר ההריסה לפי רכיבי הבניין השונים. במקרה של הריסה חלקית של מבנה מכין האדריכל תכנית הריסה לפיה נהרסים רק חלקים מסוימים. 

תחילה על קבלן ההריסה לטפל בתשתיות של המבנה ולנתן משימוש.

השלב הבא הוא השלב בו מסמנים, תוחמים ומגדרים את שטח ההריסה. הרדיוס סביב הבניין המיועד להריסה חייב להיות תחום.

רק לאחר מכן ניתן להתחיל בפעולת ההריסה. בסיום התהליך קבלן ההריסה מחויב לפי החוק לפנות את פסולת ההריסה לאתר מיוחד ומורשה. 

הריסת מבנה בצורה בטוחה – הצוות שלנו 

צוות החברה המבצע את פעולות ההריסה הוא צוות עבודה יעיל ומנוסה ומוביל ומורכב מאנשי מקצוע מעולים העושים שימוש בציוד ובכלים הנדסיים המתקדמים ביותר שקיימים בשוק.

הצוות שלנו צבר ניסיון רב לאורך שנים ארוכות של עבודה הריסת מבנים, כולל הריסת מבנים שלמים או חלקי מבנים. הצוות פועל בהתאם לכל כללי הבטיחות תוך הקפדה על בטיחות העובדים ועוברי אורח. 

למה לבחור בנו?

חברתנו מספקת פתרונות כוללים להריסה של סוגי מבנה שונים. אנו מומחים ומקצוענים בתחום ומבצעים את כל סוגי ההריסה והפירוק.

אנו מקפידים על איכות ללא פשרות ברמה המקצועית והבטיחותית הגבוהה ביותר שיש.

חברתנו מתמחה בכל סוגי עבודות הניסור והקידוח ביהלום ומספקים מגוון שירותים ועבודות עבור חברות, מוסדות ציבור, קבלנים ואנשים פרטיים.

אנו בעלי ניסיון של מעל 20 שנה עם מוניטין מקצועי בענף.

הניסיון שרכשנו במהלך השנים ביחד עם הכלים והציוד החדשני והמתקדם ביותר העומד לרשותנו, מאפשר לנו לבצע בהצלחה מרבית כל עבודה נדרשת, תוך הקפדה על מקצועיות גבוהה ושמירה על כל כללי הבטיחות. 

להריסת מבנים אנו משתמשים בטכניקה מתקדמת של ניסור יהלום, השיטה היעילה והטובה ביותר להריסת מבנים מסוגים שונים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לבירורים ונשמח לעמוד לשירותכם.

עבודות עפר לאחר הריסת מבנה

אם אתם לוקחים חלק בפרויקט של הריסת מבנה, אתם צריכים לתת את הדעת לפסולת שנשארת לאחר ההריסה.

אז כן, אם הרסתם קירות באמצעות ניסור בטון או קידוח יהלום, אתם הולכים להישאר עם הרבה פסולת לאחר הפרויקט, פסולת כבדה שאותה אתם חייבים לפנות.

את הפסולת הזו יש לפנות באמצעות כלים כבדים כמו שופלים לאתרים מורשים בלבד, גם על מנת להימנע מקנס כספי וגם כמובן כדי לשמור כמה שיותר על איכות הסביבה, שכן לא פעם מדובר בחומרים מזהמים.

חפירות מקדימות לפני הנחת תשתיות

לפני שבונים פרויקט חדש, יש לבצע מספר עבודות עפר מקדימות על מנת להבטיח בסיס איתן ויציב לפרויקט.

הסוג הראשון של עבודות העפר הוא חפירות לטובת הנמכת פני הקרקע של המבנה, על מנת שלא להתחיל את הבניה מגובה אפס.

סוג נוסף של עבודות עפר הוא חפירה לטובת הצבת כלונסאות, שהתפקיד שלהן הוא להוות את היסודות של המבנה בתוך בורות עמוקים.

סוג נוסף של עבודות עפר הוא חפירה לטובת הנחת תשתיות חשמל, שווי תקשורת, ביוב, מים וכדומה. התשתיות הללו מונחות בתוך תעלות מיוחדות בעומק הקרקע באמצעות מחפרון או מיני מחפרון.

עבודות עפר לטובת פיתוח סביבתי

אין ספק שהדובדבן שבקצפת של כל פרויקט הוא הפיתוח הסביבתי. לא משנה כמה פרויקט המגורים שלכם יהיה מוצלח ויוקרתי, כל עוד הסביבה המקיפה אותו תהיה סביבה לא מפותחת, לא עשיתם בזה שום דבר.

על מנת ליישם את הפיתוח הסביבתי, יש להתגבר על תוואי השטח הקיים, שלא תמיד מאפשר זאת באופן טבעי.

לכן, יש צורך בטיוב ויישור של השטח, על מנת להקים פארקים שונים, מתקנים לילדים, גינות נוי או כל דבר אחר. מדובר בעבודה מורכבת שצריכה להתבצע על ידי שופלים, מפלסים, בולדוזרים ועוד.

עבודות עפר לאחר הריסה – כך עושים זאת נכון

לפני שממהרים לחפור בקרקע עם כלים כבדים, יש לנתח לעומק את תוואי השטח ואת התשתיות שנמצאות מתחתיו.

ברוב המקרים, בעומק תוואי השטח יש תשתיות שונות של מים, חשמל, תקשורת וביוב, כאלה שאתם בוודאי לא רוצים לפגוע בהן.

לכן, יש לבצע מיפוי מדויק של הקרקע באמצעות מכשור מדויק, על מנת שלא לגרום נזק לתשתית הקיימת לפני החפירה.

מיותר לציין שיש לתת את הדגש על הפן הבטיחותי, שכן מי שעוסק במלאכת עבודות העפר נתון כל העת לסכנות שעלולות לגרום לתאונות עבודה קשות מאד.

לכן, יש לעמוד בכל התקנים של הבטיחות ולוודא שכל העובדים העוסקים במלאכה עברו הדרכות בטיחות כנדרש בחוק.

תהליך הריסת מבנה עם דניאל ניסור וקידוח בטון

תהליך הריסת מבנה כולל שלושה שלבים עיקריים שלכל אחד מהם יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לצליחת הפרויקט בשלום.

השלב הראשון כולל בדיקה מקיפה שמטרתה לוודא שלא מדובר במבנה לשימור, כלומר מבנה שיש לרשות המקומית והמדינה אינטרס מובהק לשמר והיא פשוט לא מתירה להרוס אותו.

במידה והמבנה אינו מוגדר כמבנה לשימור, ניתן להתחיל בפרויקט ולהיכנס לשלב של ניתוק המבנה מהתשתיות.

כל מבנה מחובר לתשתיות שונות כמו חשמל, מים, תקשורת וביוב. אסור להתחיל את פרויקט ההריסה לפני שמנתקים לחלוטין את המבנה מהתשתיות שלו.

חשוב לציין, הריסת מבנה שאינו מנותק מהתשתיות שלו היא עבירה על החוק ועלולה לגרום לפגיעות חמורות בנפש, אל תקלו בזה ראש.

רק לאחר שהמבנה נותק לחלוטין מהתשתיות שלו, ניתן להתחיל בהריסה מבוקרת שלו באמצעות כלים כבדים.

מה השירות שלנו כולל?

לפני שאתם מזמינים אותנו על מנת לבצע את הפרויקט, נשמח כמובן לייעץ לכם ולהבין מכם מה היקף הפרויקט ומה אנחנו נדרשים למעשה לעשות.

לאחר מכן, אנחנו נגיע פיזית לאתר על מנת להעריך את היקף הפרויקט והמורכבות שלו מקרוב, על מנת להבין מקרוב מה היקף הפרויקט, מה הוא כולל וכמה זמן הוא אמור לקחת.

לאחר שנבקר בשטח נוכל לבצע הערכת תקציב מדויקת וכמובן לספק לכם הצעת מחיר מבוססת שלוקחת בחשבון את כל שלבי העבודה ואת האלמנטים שעשויים לייקר אותה.

חשוב לציין – אל תתפתו לקחת את הצעת המחיר הזולה ביותר, לפעמים דווקא הזול עלול לעלות לכם ביוקר.

זה הכל, אחרי שנצלח בשלום את כל השלבים המקדימים, נוכל להתחיל בפרויקט ולהרוס את המבנה שלכם בצורה מבוקרת.

הריסת מבנים היא פעולה הנדסית ההפוכה לפעולת הבניה. מטרתה פירוק או הריסת מבנה קיים או חלק ממנו וסילוק הפסולת הנוצרת מכך. פעולת הריסה של מבנה קיים מחייבת היתרים ותכנון יסודי של מהנדס בניין. מהן השיטות להריסת מבנים, מהן העלויות וכיצד זה מתבצע? אתם מוזמנים לקרוא על כך במאמר שלפניכם. 

למה איתנו?

לפני הכל חשוב לנו לציין שכשאתם מזמינים מאיתנו שירות של הריסת מבנים אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שאתם נמצאים בידיים הכי טובות שיש.

כחברה בעלת ניסיון רב בתחום, אנו מבטיחים לכם שאנחנו נבצע את הפרויקט על הצד המקצועי ביותר, באמצעות בעלי מקצוע שהם לא פחות ממומחים בתחום.

הריסת מבנים זה לא משחק ילדים ואנחנו מודעים לעובדה שמדובר בעבודה מסוכנת שיכולה לסכן את את העוסקים במלאכה והן את עוברי האורח.

אנחנו מבטיחים לכם שאנחנו עומדים בכל דרישות הבטיחות והתקנים המחמירים, על מנת לצמצם לאפס את הסיכוי לתאונות עבודה מיותרות.

אחרי הכל חשוב לנו גם לציין שאנחנו זמינים עבורכם כל הזמן ולא משנה מתי תצרו איתנו קשר, אנחנו נשמח לתת לכם שירות ולייעץ לכם בכל נושא שהוא.

אנחנו חברה מקצועית לניסור בטון והריסת מבנים! אז למה אתם מחכים? זקוקים לשירות הריסת מבנים? אתם מתקשרים ואנחנו מתייצבים!

מאמרים בנושא
whatsapp רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
Accessibility