עמוד הבית בלוג איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?
איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?
שתף
07 יונ 2021

צריכים לנסר קיר בטון? אין לכם מושג מה העובי שלו ואיזה מסור מתאים? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הטכניקות למדידת קיר בטון לצורך ניסור.

עובי קיר בטון – למה זה חשוב?

ראשית, לעובי קיר הבטון יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לבחירת המסור המתאים שאיתו יבצעו את העבודה. ככל שקיר הבטון יהיה עבה יותר, כך המסור שבו משתמשים צריך להיות עבה ועוצמתי יותר.

בנוסף, עובי הקיר משפיע בצורה ישירה על מורכבות העבודה מבחינת הפינוי של הפסולת. ככל שהקיר יהיה עבה יותר, כך הפסולת תהיה כבדה יותר והפינוי שלה יהיה מורכב ויקח יותר זמן. במידה ואתם צריכים לבצע ניסור מדרגות בטון, קחו בחשבון שתהיה פסול רבה.

עכשיו אנחנו מגיעים לשורה התחתונה שהיא, איך לא, כסף. ובכן, ככל שקיר הבטון יהיה עבה יותר כך העבודה תהיה מורכבת יותר, לבעלי המקצוע שמבצעים את חיתוך בטון יקח יותר זמן לבצע אותה ולכן היא תעלה יותר כסף.

איך מודדים עובי קיר בטון?

האופציה הראשונה והקלה ביותר לבדיקה של עובי קיר הבטון היא באמצעות תוכנית הדירה של הקבלן שבנה לכם את הבית. תכנית הדירה הזו אמורה לכלול את כל הפרטים החשובים שנוגעים לשלד של המבנה שלכם ושם תוכלו למצוא גם את העובי המדויק של הקירות אותם אתם מעוניינים לנסר.

אופציה שנייה למדידה של עובי קיר הבטון היא באמצעות מטר. כל שעליכם לעשות זה פשוט לגשת לחלון שנמצא בקיר, אם יש כזה, ולמדוד את העובי של הקיר באמצעות סרגל או מטר. בנוסף, תמיד תוכלו למדוד גם את עובי המשקוף, שכן הוא תואם ברוב המקרים גם את העובי של קיר הבטון.

מעבר לשיטות הפשוטות שללו, יש טכניקות מקצועיות למדידת עובי קיר בטון. אחת האופציות היעילות ביותר למדידת קיר בטון היא באמצעות מצלמה תרמית. מדובר במצלמה שמסוגלת לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקיר באמצעות גלאי אינפרה אדום ובכך לספק תמונה מלאה של הקונסטרוקציה של המבנה.

בנוסף, תמיד תוכלו למדוד את עובי קיר הבטון באמצעות מכשיר שנקרא פריסקופ. מדובר במכשיר מיוחד שמסוגל למפות את החלל ולמדוד במדויק את העובי של הקירות. בכל אופן, לא משנה באיזו שיטה תשתמשו, בעל המקצוע שמבצע את המדידה, במידה והוא מנוסה ומקצועי כמובן, יוכל לבדוק במדויק את עובי הקיר ולהחליט על סוג המסור המתאים לשירותי ניסור קיר בטון.

איך מנסרים קיר בטון?

כאמור, ניסור בטון מתבצע באמצעות מסור יהלום מיוחד. מדובר במסור המצופה בשבבי יהלום, שהוא החומר החזק ביותר בטבע. מכיוון שגם הבטון נחשב לחומר חזק במיוחד, השילוב של הדיסק על היהלום הוא השילוב היחיד שיכול להתגבר על העוצמה של הבטון.

לפני שבעל המקצוע יתחיל בעבודה הוא יבדוק כמובן שאין בקיר תשתיות שונות שבהן הוא עלול לפגוע. בנוסף, הוא יקח מידות מדויקות וכפי שציינו, ימדוד את עובי הקיר על מנת להתאים לו את סוג המסור שבו הוא ישתמש.

whatsapp רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
Accessibility