עמוד הבית בלוג שבירת קיר – המדריך המלא
שבירת קיר – המדריך המלא
שתף
20 דצמ 2022

למה שוברים קירות? כאשר צריך לחבר בין שני חללים, לפתוח את המטבח או להרחיב חדר, הפתרון לכך הוא בשבירת הקיר. יש הרבה דברים שכדאי לדעת לפני ששוברים קירות אז הכנו לכם מדריך מלא עם כל הפרטים. מה השלבים לשבירת קיר, כמה זה עולה וממה צריך להיזהר. אתם מוזמנים לקרוא, ואז לשבור. 

מתי צריך לשבור את הקיר?

שבירת קירות היא פעולה שנעשית לרוב במסגרת שיפוצים או שינויים במבנה קיים.  שבירת הקיר נדרשת כאשר רוצים להגדיל חלל קיים או כשמבקשים לשנות את החלוקה הפנימית של מבנה מסוים. 

מהם השלבים לשבירת קיר

השלב הראשון בתהליך של שבירת קיר הוא קבלת אישור. חייבים לוודא כי מדובר בקיר הניתן לשבירה מבחינה הנדסית וכי שבירת הקיר איננה גורמת נזקים למבנה כולו. כמו-כן  בודקים שלא עוברים בו צנרת ותשתיות.

בשלב הבא, מבצעים סימון מדויק של מה ואיפה הולכים לשבור. הקיר חייב להיות שבור באופן מלא מחד ומאידך, שהפתח שנוצר אינו גדול מדי כדי שלא תידרש בניה חלקית מחדש.

השלב השלישי הוא שלב הביצוע שהוא החלק המרכזי של העבודה. השבירה חייבת להיעשות בעזרת כלים מתקדמים ומתאימים כדי שהתוצאה תהיה מדויקת ובטוחה. 

השלב הרביעי והאחרון הוא שלב הפינוי.  יש לוודא כי השירות של שבירת הקיר כולל גם את פינוי הפסולת עם סיום העבודה. 

קירות לשבירה

מה זה שבירת קיר גבס ומה זה מצריך?

קירות גבס עשויים לוחות גבס ועבודת הפירוק שלהם מצריכה פירוק של הלוחות שהותקנו. קירות גבס הם בדרך-כלל פשוטים לפירוק ומייצרים פחות פסולת מקירות בלוקים או בטון. הם גם אינם קירות תומכים לכן ניתן לפרקם מבלי לקבל אישור של מהנדס. 

מה זה שבירת קיר בטון ומה זה מצריך? 

קיימות שתי אפשרויות של שבירת קיר בטון. הראשונה, הפחות יעילה, היא בעזרת פטישון. בטון הוא חומר מאוד עמיד וחזק וכדי לשבור אותו צריך להצטייד בכלי עבודה מיוחד. זהו הפטישון. הפטישון משמש בעיקר לעבודות גדולות של שבירת בטון והוא מבצע במקביל ניסור, קידוח של משטח הבטון ומכות מהירות ורציפות למשטח. פעולה זו מצריכה הרבה כוח בידיים, מקצוענות גבוהה ומיומנות. 

עבודה עם פטישון יוצרת הרבה רעש ולכלוך  ואינה מאפשרת דיוק רב, לכן, בסופה יש צורך לערוך תיקונים כדי ליישר את הקווים החתוכים והשבורים של הבטון. 

האפשרות השנייה היא ניסור קיר הבטון באמצעות מסור יהלום. זהו מסור המופעל על מנוע חשמלי חזק מאוד עם להבים חדים וחזקים ביותר המכוסים בשבבי יהלום. יהלום  כידוע הוא החומר החזק ביותר בטבע לכן הוא מאפשר ללהב לחדור בקלות דרך משטח הבטון ולנסר אותו. 

פעולת הניסור מתבצעת בשלט רחוק אם מעוניינים בכך ואז אין צורך בהחזקת המסור. פעולת הניסור היא שקטה ונקייה יחסית, אינה גורמת לנזקים משניים, כפי שעלול ליצור הפטישון, והיא נעשית בצורה מדויקת ואיכותית ביותר, החוסכת את עבודות התיקון לאחר מכן. 

שבירה או ניסור קיר בטון מחייבת אישור מהנדס או קונסטרוקטור.

מה זה שבירת קיר בלוקים ואיך היא מתבצעת? 

אופן שבירת קיר בלוקים תלוי בעוביים של הבלוקים, כמות הבטון המשולב בקיר וכמות הברזל, במידה והוא קיים. שבירת קיר בלוקים אינה תהליך מורכב אך יש לעשותו בצורה כזו שלא תייצר יותר מדי פסולת.

תחילה מכים בחלקו העליון של הקיר בעזרת קורנס ומפרקים את הבלוקים לחתיכות קטנות. בכל פעם עובדים על חלק קטן. אם יש בקיר מוטות ברזל המשמשים לתמיכה, משאירים אותם ומפרקים אותם רק כשמסיימים לשבור את הבלוקים. 

כאשר שוברים קיר בלוקים הרבה חתיכות עפות באוויר וחייבים לשמור על כללי בטיחות קפדניים.

ממה צריך להיזהר? כך תבטיחו את הבטיחות שלכם 

עבודות של שבירת קירות חייבות להתבצע תחת הוראות בטיחות קפדניות. ניסור וקידוח קיר בטון זו עבודה מורכבת שאמורה להתבצע על-ידי שני אנשים לפחות, כאשר אחד מבצע והשני מאבטח את האזור. 

יש כמובן להקפיד על ציוד מגן דוגמת קסדות, כפפות מתאימות, משקפי מגן, וכמובן בגדים ארוכים כדי לא לחשוף חלקי גוף.

בסוג עבודה כזה יש סכנה משבבי בטון שעפים וחתיכות בטון שעלולות ליפול. לכן חשוב להפעיל את המכונות ואת כלי העבודה לפי כללי הבטיחות. 

מחירון שבירת קיר 

מחיר שבירת קיר מושפע מפרמטרים שונים כגון סוג הקיר גודלו והעובי שלו והאם יש עליו נקודות חשמל. 

סוג הקיר עלות הערות
שבירת קיר גבס לא כולל פינוי וטיפול בחורים 60-100 למ"ר 
שבירת קיר גבס כולל פינוי 200-500 ₪ למ"ר.  אם הגישה לקיר מסובכת, המחיר מתייקר. 
מחיר העברת נקודות חשמל 350-450 ₪. 
קיר בלוקים בעובי 10 ס"מ – 2,500 – 3,000 ₪.

בעובי 20 ס"מ – 3,500 – 3,750 ₪. 

העובי הסטנדרטי של קיר פנימי בבית הוא 10 ס"מ. 
שבירת קיר בטון 800 ₪ למ"ר.  נכון לסוג קיר בטון פנימי, 20 ס"מ. 

איזה אישורים צריך אם בכלל?

כאמור, לא כל קיר בבית מותר לפרק ולשבור. כדי לפרק קיר בטון צריך לקבל אישור קונסטרקטור. קיר תומך אסור לשבור כי הוא קיר יסודי של המבנה. לגבי קירות חיצוניים צריך לקבל אישור מהעירייה ובמקרים מסוימים גם מהדיירים או השכנים. 

מי מטפל בפסולת? 

בחוזה השיפוץ יש לוודא כי הוא כולל גם את סעיפי הפינוי וההטמנה משום שברבות מהצעות המחיר הם אינם כלולים. חשוב כי הפינוי יעשה למטמנות חוקיות. 

שבירת קיר או ניסור בטון – מה כדאי?

במידה ואתם צריכים לבצע ניסור מדויק לפי מידות בבטון, ניסור הבטון היא השיטה המומלצת עבורכם. בניגוד לשבירת קיר הבטון, באמצעות ניסור הבטון מגיעים לתוצאות מדויקות ונקיות במיוחד.

בנוסף, בניגוד לשבירת בטון באמצעות פטישון שנחשבת לעבודה רועשת מאד, ניסור הבטון מתבצע באופן שקט יחסית. בנוסף, הוא אינו גורם לנזקים למבנה, כך שאתם יכולים להיות רגועים כשאתם מזמינים את העבודה.

כמו כן, מכיוון שניסור הבטון היא עבודה מדויקת שמתבצעת באמצעות מסור יהלום מיוחד, העבודה הזו גורמת פחות לכלוך בבית באופן משמעותי ביחס לשבירת קיר באמצעות פטישון. אל תקלו ראש ביתרון הזה, מכיוון שההתמודדות עם הפסולת בפרויקט כזה היא לא פשוטה.

בנוסף, מכיוון ששבירת קיר הבטון היא עבודה אגרסיבית היא נחשבת גם לפחות בטוחה. מעבר לזעזוע שהיא יכולה לגרום למבנה שלכם, היא עשויה לפגוע גם בבעלי המקצוע שעוסקים בעבודה, זאת בניגוד לניסור הבטון המבוקר והמדויק.

חשוב לציין – טכניקת ניסור הבטון היא טכניקה מתקדמת ביותר המאפשרת לבעל המקצוע לבצע עבודה מהירה ביותר. לכן, במידה ואתם מבצעים שיפוץ כולל בבית והפרויקט שלכם מוגבל בזמן מכיוון שיש לכם תאריך כניסה לבית, מומלץ כמובן לבחור בטכניקת ניסור הבטון.

הפתרון שלנו – דניאל ניסור וקידוח בטון 

אנו נותנים את הפתרונות הטובים ביותר לניסור קירות בטון ומתחייבים לבצע את העבודה בצורה האיכותית ביותר. יש לנו ניסיון של 20 שנה בענף ואנו מלווים את הלקוח לכל אורך התהליך, משלב התכנון והמדידות, דרך האישורים ועד הביצוע והפינוי. 

אנו מבצעים את העבודה עם המכשור והאביזרים המתקדמים ביותר ובאופן מקצועי ומדויק כדי להבטיח שהתהליך יתבצע ללא עיכובים ותקלות. הפסולת תפונה למקום הנכון, כללי הבטיחות ישמרו בקפדנות והכי חשוב העבודה תיעשה בצורה המקצועית, והאיכותית ביותר. אנו מחויבים לשירות אדיב, מסירות וזמינות מרבית. 

whatsapp רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
Accessibility