עמוד הבית בלוג מכונת ניסור בטון: כך היא עובדת
מכונת ניסור בטון: כך היא עובדת
שתף
19 יול 2023

בטון הוא חומר בסיס בענף הבנייה ותחומי תעשייה נוספים. פעמים רבות מתעורר צורך בחיתוך בטון לטובת פתחים, חריצים, מדרגות, צנרת, תעלות ואף יצירת חתיכות בטון במידה וגודל מסוים ובאופן מדויק.
ניסור בטון היא טכניקה העומדת בפני עצמה ולא כל אחד יכול לעשותה. נדרשת מיומנות גבוהה, לצד ציוד בטיחות וכן מכשור ניסור המתאים לסוגי הבטון השונים שבשימוש.

סוגי מסורי בטון

מסור בטון צריכים להיות בנויים מחומרים חזקים ועמידים שיכולים להתמודד עם יצירת הבטון הקשה. ניתן למצוא מסורים חשמליים, מסורים ידניים אשר כוללים להבים שונים מבחינת גודל, אורך ובמיוחד החומר ממנו עשוי הלהב שצריך להיות מותאם לסוג הבטון.

מסור להב יהלום – סוג הלהב השכיח ביותר הכולל אבני יהלום המכסים את הלהב ומפאת חוזקים מסוגלים לקדוח ולנסר בבטון. לרוב מסור יהלום מתאים לבטון מזויין (כולל חומרי פלדה או מתחת בבטון).
מסור דיסק – זהו מסור חשמלי אשר הלהב שלו בצורה עגולה של דיסק המשובץ אבני יהלום לצורך חיתוך.

לא כל אחד יכול לנסר בטון

השימוש במסור בטון מצריך מיומנות. מדובר בחיתוך מאוד פיזי, המצריך ידע בתפעול המסור ותגובתו להפעלת לחץ, ידע מבחינת סוג הבטון ולאיזה סוג חיתוך לגשת (אנכי, אופקי וכדומה). בנוסף, לעיתים יש צורך בשימוש בכלי עבודה תומכים ונדרש ציוד מגן ובטיחות הכולל גם הגנה לנשימה מפני אבקת המלט הנפלטת מהניסור.

ניסור וקידוח בבטון רק אצל: דניאל ניסור וקידוח בטון 

האח הגדול – קידוח בבטון

לצד צורך של ניסור בטון עולה לפעמים גם הצורך בקידוח בבטון בכדי ליצור חורים או תעלות במשטח בטון (לעיגון מוצרים, להתקנה של גופי תאורה, עמודים ושלטים, דלתות וכדומה).
פעולת הקידוח יכולה להיות אנכית או אופקית (כמו בניסור) וגם היא מצריכה התאמה של סוג מקדח לסוג הבטון. למעשה פעולות קידוח וניסור בבטון הן פעולות היוצרות תוצאה שונה אך עושות שימוש בחומר דומה מבחינת הלהב או המקדח.
לעיתים, תהליך הקידוח בבטון מצריך שימוש בכלים נוספים כמו מקדח פטיש או פטיש סיבובי שיעזרו לתת את הפריצה הראשונה לשטח הבטון.

אז איך עובד ניסור בטון?

לא נוכל לתאר איך כל סוג ניסור בטון עובד, שכן יש סוגי בטון שונים ומשטחי שונים כמו, רצפת בטון, חומה או גדר בטון, דלת, קיר, תקרה ועוד. לכל אחד מאלו יש טכניקת ניסור שונה המצריכה מיומנות והתאמה של גודל וסוג המסור.
מסורי בטון מתחלקים גם למסורים ביתיים ולמסוריים תעשייתים כאשר האחרונים חזקים יותר ואף כוללים תוספות של מגני להבים ושקיות אבקה.
בחברת דניאל, ניסור וקידוח בבטון יוכלו לייעץ לכם ולבצע עבורכם את עבודת הניסור והקידוח במיומנות, דייקנות, מקצועיות ובטיחות.

סוגי בטון

בטון רגיל – השכיח ביותר באתרי בנייה ובכלל, עשוי ממים, חול וצמנט
בטון מזויין – בעיקר משמש בשלב היסודות של המבנה והוא כולל הנחה של רשתות או עמודי ברזל פלדה עליהם יוצקים את הבטון דבר היוצר שילוב חזק במיוחד.
בטון דרוך – דומה מאד לבטון מזויין רק שלאחר פעולת היציקה מבצעים פעולת לחיצה (דריכה) בלחץ גבוה כדי לתת חיזוק ודחיפה של החומר.
בטון רזה – מדובר בבטון שבו יחס המים-צמנט גבוה יותר מבחינת המים והוא בעיקר משמש כשכבת בטון מפרידה בין האדמה לרצפה או משטח.

בדקו אם אנחנו מגיעים אליכם:

סיכום

ניסור בטון הוא תהליך חשוב בתחום הבנייה והתשתיות. הטכנולוגיה והטכניקות הקיימות כיום מאפשרות פעולות ניסור, חיתוך וקדיחה מדויקת בכל מיני סוגי בטון.
אם זאת, מומלץ ממנו שהביצוע יעשה על ידי אנשי מקצוע מיומנים בתחום בכדי להימנע מפגיעה עצמית ונזק למשטח שעליו עובדים.

כל השירותים של דניאל ניסור וקידוח בטון

whatsapp רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
Accessibility