עמוד הבית בלוג איך תוכלו להחליף את רצפת הבטון בחצר הבית בריצוף איכותי?
איך תוכלו להחליף את רצפת הבטון בחצר הבית בריצוף איכותי?
שתף
13 דצמ 2021

החלפה של רצפת הבטון הישנה בחצר  בריצוף איכותי היא מזמן לא חלון. כיום, ניתן לבצע ניסורים ממוקדים של בטון רצפתי ולשדרג את הלוק והפיל של הרצפה בחלל הכי כיפי בבית שלכם. אז איך עושים זאת באופן מקצועי, באיזה ריצוף כדאי לבחור ומדוע חייבים לבחור בקבלן בטון עם ניסיון? כל התשובות בכתבה הבאה.

מדדו את השטח העומד לרשותכם

ברוב המקרים, השימוש בבטון הוא בחירה זולה עבור שטחים נרחבים כמו חצרות רחבות ידיים. לכן, הדבר הראשון שכדאי שתעשו הוא למדוד את השטח העומד לרשותכם. הבינו כיצד אזור זה תוחם את החלל החוץ ביתי והבינו מהו הפוטנציאל שלו. לאחר מכן, תוכלו לדעת בדיוק איפה כדאי להוריד את שכוות הבטון ואיפה דווקא להשאיר.

שדרגו לריצוף המתאים לתנאים האקלימיים המקומיים

לא כל ריצוף חוץ יעשה את העבודה ברמה הדקורטיבית והפונקציונלית ולכן כדאי שתכירו את השוק ותבחרו ריצוף חוץ איכותי בהתאם. שימו לב שחומרים טבעיים כגון אבן טבעית או עץ טבעי לא יתאימו תמיד למשימה ועלולים להראות "סימני מצוקה ויזואליים", אחרי מספר גשמים. העץ עלול להתנפח ואילו האבן הטבעית עלולה לאבד מצבעה ולהיסדק. כך שעולמות הקרמיקה הן בהחלט אופציה.

בחרו את הקבלן המתאים לעבודה

אל תתפשרו על הקבלן שאתם בוחרים לעבודה והעדיפו קבלן אשר מתמחה בעולמות הבטון. שאלו איזה כלים יש לכל קבלן, כמה עובדים יש לו ואיזה ניסיון יש לו עם חיתוך בטון ריצפתי. הימנעו מבחירה בשיפוצניק אשר אין לו את הכלים והידע לבצע עבודות שכאלו ועלולים לתמחר את העבודה בהתאם. בקיצור: לכו על קבלן אשר מתמחה בחיתוך של בטון ויצירה של חיפוי חוץ ביתי ברמה שמתאימה לכם.

שימו לב לתקציב 

התקציב הוא לא משהו שכדאי לזלזל בו משום שכולנו בסופו של דבר רוצים לקבל את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלנו. לכן, קבעו לכם מראש כמה כסף אתם מעוניינים להקדיש לכל שלב בתהליך ואיזה שלבים אתם יכולים לעשות בעצמכם. במידה ואתם יכולים לדוגמה לחסוך באדריכל לטובת החיפויים, כדאי לעשות זאת. אולם אם אתם מרגישים שאתם עלולים לבחור שלא כהלכה, עדיף להיפרד מכמה שקלים ולסגור את הפינה.

אל תזלזלו בפלטת הצבעים הקיימת

למרות שאתם מחליפים את הבטון הקיים, יתכן והוא שימש אתכם מבחינה דקורטיבית כהלכה. לכן, שימו לב לפלטת הצבעים הקיימת: בדקו את הצבעים שבגג, את הלוק של החיפוי החיצוני של המבנה ואל תנסו ליצור מראה אקלקטי עם האריחים החדשים. שימו לב לקיומה של גינה או דלת חוץ שניתן להתכתב איתן ברמה העיצובית וליצור תחושה מזמינה של בית כבר מהשנייה הראשונה.

שורה תחתונה: לכו עם הלב אבל אל תשכחו את הפרטים הקטנים. כיום ניתן לנסר כל בטון ולהוסיף מגוון של אריחים על הריצוף החיצוני של ביתכם. 

phone חייגו עכשיו whatsapp וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ